kolorowymotek

Projektowanie i aranżacja wnętrz

This content shows Simple View

O czym pamiętać inwestując w łazienkę?

białe płytki do łazienki

Przystępując do planowania tego, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie zazwyczaj koncentrujemy się przede wszystkim na salonie oraz na wrażeniu, jakie powinien on wywrzeć tak na domownikach, jak i na kolejnych gościach. Pomieszczenia takie, jak łazienka być może nie są traktowane po macoszemu, często jednak można dostrzec, że poszukując oszczędności mamy skłonność do znajdowania ich właśnie ich kosztem. Często rezygnujemy więc z rozwiązań takich, jak gres łazienkowy obiecując sobie remont w niedalekim czasie, mamy przy tym skłonność do wybierania tańszej armatury łazienkowej, być może bowiem charakteryzuje się ona niższą jakością, z pewnością jednak jest równie atrakcyjna wizualnie.

stylowa łazienka

W pierwszej chwili strategia taka wydaje się całkiem logiczna, nie mija jednak wiele czasu, a zaczynamy jej żałować. Niestety, refleksja zazwyczaj nadchodzi w momencie, w którym nasze zasoby finansowe znacznie się skurczyły, choć więc niestarannie wykończona łazienka przestaje nam się podobać, nie mamy pomysłu na to, jak ją przeobrazić.

elegancka łazienka

płytki do łazienki

Choć jeszcze niedawno gres dominował przede wszystkim w kuchniach, dziś możemy spotkać go również w łazienkach. Znaczenia nie ma przy tym to, czy mówimy o niewielkich, czy też rozbudowanych pomieszczeniach, na uwagę zasługuje zaś i to, ze zainteresowanie, jakie wzbudza gres łazienkowy nie stanowi dla nikogo większego zaskoczenia. Można tłumaczyć je modą i z pewnością nie będzie to wyjaśnienie pozbawione uzasadnienia, nie da się jednak ukryć, że nie tylko pogoń za najnowszymi trendami sprawia, że o gresie łazienkowym myślą zarówno zwolennicy rozwiązań klasycznych, jak i ci, którzy wybierają nowoczesność. Gdyby było to rozwiązanie, którego jedyna zaleta jest atrakcyjność wizualna, jego popularność musiałaby być mniejsza, okazuje się jednak, że zalet, na które warto zwrócić uwagę jest znacznie więcej. Na pierwszy plan wysuwa się wyjątkowa twardość i brak problemów ze ścieralnością gresu, klientów cieszy jednak również to, że nie jest to materiał nasiąkliwy, a przecież tylko taki ma rację bytu w łazience.

 

elegancki gres do łazienki

płytki do łazienki

top