kolorowymotek

Projektowanie i aranżacja wnętrz

This content shows Simple View

Typy pomieszczeń z płytkami podłogowymi

Pokrycie podłogowej powierzchni przez płytki podłogowe może okazać się świetnym pomysłem na uchronieniem jej przede wszystkim przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Przede wszystkim należy dokładnie określić z jakiego typu pomieszczeniem mamy do czynienia. Oczywiście w przypadku łazienki czy też ubikacji wybór płytek jako pokrycie podłogi nasuwa się sam, głównie ze względu na możliwość utrzymywania wody na powierzchni, dzięki czemu łatwo można ją usunąć na przykład za pomocą mopa.

Oczywiście nie tylko pomieszczenia mieszkalne wymagają wyposażenia wnętrz w płytki podłogowe. Istnieje wiele przykładów gdzie takie rozwiązanie również świetnie się sprawdzi oraz znacznie ułatwi eksploatacje przestrzeni. Szczególnie często płytki podłogowe trafiają na listę zakupów inwestorów budujących pomieszczenia przeznaczone na warsztaty samochodowe bądź też miejsca pracy z żywnością. W przypadku zabrudzenia na przykład olejem silnikowym bądź też smarem posprzątanie może zając jedynie kilka chwil natomiast gdy zastosujemy inne wyłożenie podłoża może okazać się, że plamy pozostaną nieusunięte.

Warto pamiętać, iż bezwarunkowo nie można stosować płytek ściennych do pokrycia podłogi. Charakteryzują się one bowiem dużo mniejszą odpornością na ścieranie oraz są znacznie bardziej śliskie od tradycyjnych płytek podłogowych. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach gdzie może dojść do sytuacji niebezpiecznych w wyniku poślizgnięcia takich jak na przykład zakład przetwórstwa mięsnego. Płytki podłogowe są praktycznie bezkonkurencyjne jeżeli chodzi o tego typu pomieszczenia gdyż ciężko znaleźć wartą uwagi alternatywę. Nie bez znaczenia jest również fakt dość niskiego wykonania podłogi w tej technologii oraz szeroką gamę fachowców gotowych w każdej chwili do wykonania określonych prac. Warto podkreślić również sporą dostępność produktów z różnymi wadami wizualnymi już po opuszczeniu fabryki, dzięki czemu produkty drugiej kategorii jakościowej można nabyć niekiedy w bardzo atrakcyjnych i niskich cenach.

płytki podłogowe aranżacja

płytki podłogowe do łazienki

jasne płytki podłogowe

top