kolorowymotek

Projektowanie i aranżacja wnętrz

This content shows Simple View

Wybieramy płytki tarasowe

Tarasy ostatnio stały się bardzo popularne i modne, nawet jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią działki, staramy się wygospodarować choć malutki teren na taras, aby móc cieszyć się każdą pogodą na tarasie wypoczynkowym z zadaszeniem. W tym celu, kiedy posiadamy już powierzchnię pod taras, szukamy również odpowiednich płytek, a warto wspomnieć że w tej kwestii mamy dość spory wybór albowiem płytki tarasowe są bardzo obszernie dostępne w sklepach oraz marketach budowlanych, jak również w Internecie.

aranżacja płytki tarasowe

Zanim zdecydujemy się na konkretne płytki tarasowe, musimy oczywiście sprawdzić ich trwałość, albowiem wszystkie płytki na zewnątrz muszą posiadać trwałość na mróz, ścieralność i inne funkcje oraz posiadać atest własnej wytrzymałości. Warto w tym przypadku zainwestować w nieco droższe płytki tarasowe, albowiem po zakupieniu słabszych płytek, mogą one nie przetrwać nawet jednej zimy. W Polsce jak wiemy zimy potrafią być mroźne, a działanie śniegu i mrozu na słabe płytki może skończyć się ich połamanie i odpryśnięciem.

jasne płytki tarasowe

Płytki tarasowe zwykle nie są gładkie, lecz posiadają jakąś konkretną fakturę, a wszystko po to aby nie były zbyt śliskie. Kupując płytki tarasowe zapytajmy sprzedawcy jakie się nadają do kupienia, a jakie nie. Tutaj ważne jest abyśmy dobrze wybrali i właściwie zainwestowali pieniądze, raz wydane mogą wystarczyć na wiele lat. Jeżeli kupimy tanie płytki tarasowe to z pewnością będziemy tego zakupu żałować. Nie sugerujmy się tutaj wielką powierzchnią, albowiem płytki tarasowe muszą spełniać swoje funkcje, nie zależnie od wielkości naszego tarasu.

Tarasy stały się modne do tego stopnia, że każdy nawet najmniejszy domek może w swoim projekcie nie posiadać balkonu, a mały taras za domem niemalże zawsze się znajduje. Jest to zwykle miejsce gdzie możemy wyjść bezpośrednio z salonu, z drzwi balkonowych, zwykle projektuje się je tak, aby popołudniu znajdowało się w cieniu, a jeżeli jest tam słońce, montuje się zadaszenie na stałe, aby przebywanie na tarasie było jak najbardziej przyjemne.

 

top