Co robić w wolnym czasie w czasie pandemii?

Tak dużo czasu musimy spędzać teraz w domu, że niektórym kończą się pomysły na to co wtedy robić. Moje dzieci już są dorosłe i same sobie organizują czas, ale ja sama też nie lubię się nudzić. Moją ulubioną aktywnością jest czytanie, o ile można nazwać to aktywnością. Nadrabiam wszelkie zaległości, a jest co nadrabiać bo nowych książek w Polsce dziennie (gdzieś to przeczytałam) wychodzi podobno prawie sto. Nie ma szans, ze nadrobię wszystko, ale chociaż moje ulubione gatunki literackie, kryminały i powieści obyczajowe.

Następna aktywność to nadrabianie seriali, netflix jest teraz już prawie wszędzie dostępny, a w ciągu roku też wyszło sporo nowości. Kiedy nie mam ochoty na oglądanie czy czytanie wtedy ćwiczę. Można też skorzystać z rozrywki dostępnej w internecie, bowiem na netflixie świat się nie kończy. Można przykładowo zagrać w różne gry dostępne na kurniku, czy pograć w gry takie jak FIFA czy CS z innymi graczami przez sieć. Rywalizacja jest co najmniej wskazana w tym okresie.

Jak zwiększyć swoją kreatywność na wiosnę?

Jeśli nie mogę akurat wyjść na zewnątrz, wtedy spaceruję. Jeśli jest brzydka pogoda, to aby „wyrobić” dzienny cel kroków, wtedy dreptam w miejscu. Ktoś z zewnątrz miałby pewnie dużo zabawy z takiego widoku, ale co mi tam, przecież robię to dla siebie. Kolejna rzecz to robienie na drutach albo robienie makram. Nie bardzo można teraz chodzić na kursy, ale na youtube znalazłam tyle filmów szkoleniowych, że kurs staje się niepotrzebny. Fajnie jest zrobić coś samodzielnie dla siebie, ale też jest to super pomysł na oryginalny prezent dla bliskich czy przyjaciół.
Kiedy uznasz, że wyczerpałeś już wszelkie pomysły na zajęcie w wolnym czasie, w internecie znajdziesz kilkaset kolejnych, które możesz wykonywać w domu.