Jak prawidłowo czyścić skórzane rękawiczki?

Prawdopodobnie za swoje rękawiczki skórzane damskie zapłaciłaś grubo ponad sto złotych. Może dwieście, a może nawet trzysta. Na pewno jednak na tyle dużo, by chcieć korzystać z nich jak najdłużej i używać ich przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Ogólna trwałość i żywotność skórzanych rękawiczek nie zależą jednak tylko i wyłącznie od ich producenta. Ty też masz na nie spory wpływ, bo to ty stajesz się odpowiedzialna za pielęgnację materiału. Musisz go impregnować, a także od czasu do czasu wyczyścić (zwłaszcza przed planowaną impregnacją). Jak zatem w sposób bezpieczny dla materiału oczyszczać rękawiczki skórzane ze skóry naturalnej?

Jak i czym czyścić rękawiczki skórzane?

Znakomitym produktem czyszczącym i pielęgnacyjnym do każdego typu skóry jest najzwyklejsza w świecie oliwka dla niemowląt. Jeżeli masz dzieci, prawdopodobnie nie musisz jej nawet kupować. A taką oliwkę pozyskasz zresztą w każdej drogerii, aptece czy nawet hipermarkecie. Według instrukcji czyszczenia dostępnej na Lajf.pl, aby wyczyścić w ten sposób skórzane rękawiczki, musisz po prostu nasączyć tłustym płynem miękką bawełnianą ściereczkę i ostrożnie przetrzeć nią miejsca, na których wystąpiły zabrudzenia bądź plamy. Przy okazji efektownie i efektywnie nabłyszczysz skórę. Oliwka wydobędzie jej blask, który z czasem zostaje niestety utracony.

Spróbuj także tego sposobu

O dziwo podobnym pozytywnym działaniem wykazuje się… mleko! Ono też może sobie znakomicie poradzić z usunięciem zabrudzeń z rękawiczek skórzanych. Takie mleko, jeżeli ma zadziałać, musisz wyciągnąć z lodówki (ma być zimne). Nasącz nim albo bawełnianą ściereczkę, albo zwykły wacik kosmetyczny, a następnie pocieraj nim zabrudzone miejsca. Czynność jak najbardziej możesz powtórzyć, jeżeli okaże się, że za pierwszym razem nie udało ci się pozbyć wszystkich plam.

Jeśli to nie pomoże to…

Ostatnim sposobem na rękawiczki skórzane damskie jest czyszczenie ich przy pomocy wazeliny. Opcjonalnie możesz użyć innego kremu. Ważne jest tylko to, by był on naprawdę tłusty. Krem zadziała niemalże jak oliwka. Nie dość, że poradzi sobie z zabrudzeniami, to ponadto odświeży skórę, nabłyszczy ją i zapewni jej estetyczny połysk.