Zmiana aranżacji za pomocą oświetlenia – niedrogo i efektownie!

Aranżacja jest równie ważna, co funkcjonalność danego pomieszczenia. Dzięki niej w domowej przestrzeni czujemy się dobrze, bezpiecznie i przyjemnie. Stawiamy więc na dekoracje, ciekawe detale, spójne połączenia kolorów i wzorów, a także właściwe oświetlenie. To właśnie lampy w dużej mierze odpowiadają za finalny efekt wystroju wnętrza. Nawet najbardziej dopracowany styl na nic się zda, jeśli oświetlenie nie będzie dobrze dobrane. Za to wiele można zmienić w wystroju, dobierając nowe lampy lub zmieniając tylko niektóre elementy w tych, które już zagościły we wnętrzu. Jak to zrobić?

Nowy abażur – nowa aranżacja

W aranżacji, w której zagościły lampy z abażurami, wystarczy zmienić właśnie ten element, aby wystrój zyskał na nowym wydaniu. Światło padające przez inny materiał może w zupełnie odmienny sposób podkreślać daną przestrzeń bądź wybrane elementy wyposażenia.

Jeśli widziany na co dzień abażur tekstylny, w kwiatowe wzory lub zakończony falbankami, niekoniecznie spełnia nasze oczekiwania, a romantyczny i dziewczęcy wystrój chcemy uczynić bardziej uniwersalnym, zmieńmy go! Możemy wybrać abażur bazujący na metalu, który będzie bliższy stylistyce industrialnej lub połączony ze szklanymi elementami, dla nadania mu uniwersalności i lekkości.

Wśród abażurów, które zwykłemu wnętrzu dodadzą efektu glamour, znajdujemy te opływające kaskadą kryształków. Błyszczące, w świetle dziennym i wieczorowym oferujące równie imponujące efekty świetlne. To sposób na wnętrze niebanalne, eleganckie, a także przykuwające uwagę domowników oraz gości.

Lampa podłogowa jako element dekoracyjny

Dla tych, którzy nie lubią wielkich zmian, a do tego dbają o domowy budżet, mamy inną propozycję – są nią lampy podłogowe, które można znaleźć w sklepie https://lampy.it/. W dotychczasowej aranżacji nie trzeba nic zmieniać, wystarczy wygospodarować miejsce na lampę podłogową, która będzie albo wyjątkowo prosta i funkcjonalna, albo dekoracyjna i zwracająca na siebie uwagę.

Wykonanie proste sprawdzi się w miejscach, które chcemy podkreślić światłem, np. tuż obok ściany wyłożonej tapetą w tłoczone wzory. Za to dekoracyjna, odważna w swoim wydaniu lampa podłogowa, może zagościć nieopodal klasycznego mebla, który w świetle zyskuje na podkreśleniu największych atutów. O tym, jak wiele można zdziałać za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia, warto poczytać na stronie http://www.bud-rem.com.pl/.

Ozdobna żarówka i nietypowa barwa światła

Jeszcze jeden sposób na odmianę wnętrza to wymiana żarówek. W lampach, które nie w całości zasłaniają żarówki, postawmy na te o ciekawych kształtach, duże lub transparentne z widocznym żarnikiem. Nie bójmy się barwnego światła, które może się zmieniać w zależności od sytuacji, atmosfery, jaką chcemy uzyskać, czy też funkcjonalności danego pomieszczenia.

Do dyspozycji mamy sporo produktów, które nie są kosztowne, a za ich sprawą da się dotychczasową aranżację podkreślić lub całkowicie zmienić jej postrzeganie.