Jak zwiększyć swoją kreatywność na wiosnę?

Może jeśli spróbujemy naprawdę mocno, wiosna magicznie się pojawi. Zapach świeżego wiosennego powietrza to coś, czego pragnę i boli mnie serce. Chcę założyć wiosenne ciuchy i tak naprawdę chcę się porządnie posprzątać. Wraz z nowym sezonem zwykle pojawiają się nowe pomysły, odrodzenie inspiracji. Ale po długiej, mroźnej zimie pomysły mogą utknąć. Oto kilka sposobów na wyrwanie się z twórczego zastoju i pobudzenie kreatywności.

Wybierz się na wycieczkę
Czy jest lepszy sposób na pobudzenie kreatywności niż wyjście z domu i odkrywanie nowego miejsca. Odwiedź muzeum lub wyskocz ze sztuki, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Ta nowa kawiarnia lub restauracja, w której chciałeś spróbować, idź do niej. Nawet coś tak prostego, jak przejażdżka ulicami, które zawsze mijasz, ale nigdy nie byłeś.

Utwórz tablicę wizji
Zawsze mówi się, że jeśli coś wizualizujesz, jest to bardziej prawdopodobne. Pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć i stwórz tablicę wizji. Niezależnie od tego, czy chcesz wyrywać zdjęcia z czasopism, czy tworzyć coś na Pinterest. Znajdź coś, co Cię zainspiruje i znajdź jak najwięcej zdjęć, które napełnią Twoje serce radością.

Utwórz listę odtwarzania
Słuchanie muzyki i tworzenie najdoskonalszej listy odtwarzania to świetny sposób na rozbudzenie kreatywności. Osobiście uwielbiam słuchać starszych piosenek, w których po prostu chcę tańczyć i śpiewać na całe gardło. Oczywiście jest kilka nowszych piosenek, w których też chcę to zrobić, ale jest coś w piosenkach z lat 80-tych i 90-tych.

Dodaj nową umiejętność
Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się grać na instrumencie muzycznym, nauczyć się malować, a nawet robić na drutach. Nie musi to być pełny kurs. Zapisanie się tylko na jedne zajęcia wystarczy, aby znaleźć kreatywne ujście. Nie odkładaj tego na później. Wyszukaj zajęcia, które chcesz uczestniczyć, a następnie zarejestruj się bez wahania.

Zmień swoje miejsce pracy
Praca w zamknięciu tego samego miejsca pracy dzień po dniu może być trochę dusząca. Przenoszenie rzeczy lub dodawanie nowych mebli lub elementów, nawet świeżych kwiatów, sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać jak nowa.

Odśwież swoją garderobę
Jest coś w tym, aby odświeżyć się, przeglądając garderobę i pozbywając się rzeczy, które są obskurne lub po prostu nie chcesz lub już nie nosisz. Wymień wszystkie elementy swojej szafy na kapsułki, które wymagają wymiany. Kiedy spodoba ci się to, co nosisz każdego dnia, będziesz bardziej pewny siebie i bardziej skłonny do tworzenia.

Dbanie o zdrowie: samoopieka
Zawsze będę i zawsze zalecał samoopiekę. Zacznij każdego ranka robić coś dla Ciebie. I nie mam na myśli przewijania Instagrama czy sprawdzania poczty. Delektuj się filiżanką kawy lub herbaty, medytuj. Nie spiesz się wykonując rutynową pielęgnację skóry. Upewnij się, że wszystko, co zdecydujesz się zrobić, jest czymś, co naprawdę chcesz robić, a nie znajduje się na liście rzeczy, które „musisz” zrobić.