Jak ubierają się Polacy? Jaki styl ubioru wybieramy najczęściej?

Najwięcej Polaków ubiera się w galeriach handlowych.Tam znajdziemy wszystko od bielizny po t shirty, spodnie i kurtki. Polacy lubią robić zakupy w jednym miejscu.

Jak ubierają się Polacy?

Zawsze stroje Polaków kojarzyły się wszystkim ze słynnym ubiorem skarpetek do sandałów, ale na szczęście to zjawisko zdarza się coraz mniej. Chodź za granicą jeszcze tak kojarzą Polaków. Polacy coraz częściej przywiązują wagę do ubioru, doceniają własne potrzeby i stawiają na jakość. Polacy zaczynają patrzeć na jakość materiałów i trwałość odzieży. Warto także dodać, że Polacy coraz chętniej kupują odzież w internecie. Według statystyk przedstawionych przez serwis Wysylkowa.pl widzimy, że Polacy upodobali sobie zakupy w odzieżowych sklepach online.

Jakie rodzaje stylów panują w Polsce?

1. casual – styl codzienny.
2. minimalistyczny – kilka stylizacji z tych samych rzeczy,
3. klasyczny – wyszukiwany i zarazem oryginale stylizacje,
4. sportowa elegancja – zestaw ubrań eleganckich ze sportowymi,
5. romantyczny – bluzki z falbanami, sukienki pastelowe.
6. boho – styl hipisowski, falbany, luźne fasony, koronki,
7. glamour – bogate i ekstrawaganckie np. cekiny,
8. vintage – styl który się nosiło kiedyś ale oryginalne.
9. rockowy – styl koncertowy.
10. grunge – kroje oversize.

Jaki styl mają Polacy?

Jeśli chodzi o gust modowy to jesteśmy na dobrej drodze. Polacy wyglądają coraz lepiej, ale trzeba dodać, że w Polsce kobiety mają swój własny styl, raczej wybierają styl romantyczny. Panie podążają za modą, chcą eksperymentować.
W kobiecej szafie możemy znaleźć koronki, falbanki styl boho królował, sukienki i przede wszystkim wiecznie żywy jeans w każdym wydaniu.

Z kolei mężczyźni to z reguły nie przywiązują wagi do wyglądu i stawiają na wygodę i uniwersalizm albo podążają za trendami wśród znajomych. W każdej szafie mężczyzny znajdziemy dużą ilość t shirtów, spodni dresowych oraz joggery. Obuwie sportowe to podstawa u mężczyzn. Obie płcie wybierają kolory ciemne i stonowane. Dominuje czerń, odcienie niebieskiego ale są i jaśniejsze kolory beżu. Większość ekspertów uważa, że Polacy boją się kolorów.