Jakie zasłony wybrać – na wymiar czy gotowe?

0
Za pomocą odpowiednio dobranych zasłon możemy zmienić wizualnie wygląd okien, a także całego wnętrza. Ich zadaniem jest coś więcej, niż tylko zapewnienie mieszkańcom domu prywatności czy ochrony przed wysoką temperaturą. Stylowe, dopasowane koncepcyjne do pomieszczenia zasłony wnoszą we wnętrze elegancję, stając się przysłowiową „kropką nad i” danej aranżacji.

Ale jakie zasłony warto kupić, jeśli zależy nam na maksymalnie efektownych oknach? Czy zasłony gotowe będą wystarczająco dobrym rozwiązaniem? A może lepiej samodzielnie znaleźć interesującą nas tkaninę, a następnie zlecić szycie zasłon profesjonalnej szwalni? By odpowiedzieć na to pytanie, musimy zastanowić się, co jest naszym priorytetem w danym momencie. Czy zależy nam na jak najszybszym wykończeniu wnętrza, bo zbliża się rodzinna uroczystość? W takim razie powinnyśmy sięgnąć po zasłony gotowe – szeroki wybór dostępnych w sklepach wzorów na pewno trafi w nasze gusta.
Jednak jeśli chcemy wykorzystać konkretną tkaninę zasłonową, ale nie udało nam się znaleźć gotowego produktu z podobnym wzorem, lepiej będzie zamówić szyte zasłony na wymiar. Współczesne szwalnie pracują najczęściej w bardzo szybkim tempie. Może się okazać, że samo szycie po dostarczeniu przez nas wybranej tkaniny nie potrwa dużo dłużej, niż wysyłka gotowych zasłon, kupionych online.

Dodaj komentarz